PRE VEREJNOSŤ

Astronomické pozorovania

Verejnosť nás môže navštíviť  denne v pracovných dňoch od 08:00 h do 15:30 h a v piatok po zotmení v rámci pravidelného programu do 22:00 h (v lete do 23:00 h). Pozorovania sa uskutočňujú len v prípade priaznivého počasia. Dopredu je potrebné ohlásiť skupiny nad 10 ľudí.

   
VSTUPNÉ  
   
Deti MŠ 0,50 €
Žiaci ZŠ, SŠ (hromadné exkurzie) 1,00 €
Dospelí 1,50 €
Dôchodcovia
0,50 €
Rodinné vstupné 3,00 €
   
 Astronomické víkendy

Menšie skupiny alebo rodiny do 20 ľudí môžu u nás stráviť aj noc spojenú s pozorovaním a nocľahom.

Individuálni záujemcovia Skupiny
s posteľnou bielizňou prvá noc 5 €
ďalšie noci 4 €
prvá noc 4 €, ďalšie noci 3,50 €
v prípade použitia vlastných spacích vakov 3 €
(v cene je zahrnutý aj nočný program - pozorovanie s lektorom)
s vlastným spacím vakom  3  
členovia SZA: 3 € členovia R SZA a MO SZA RS zdarma

Spoločenské akcie v astroparku (bez ubytovania)

Spoločenské akcie v astroparku je možné po predchádzajúcej dohode uskutočniť denne do 16. hodiny  (1,50 € / osoba), celodenné až do 21.hodiny (2,00 € / osoba). K dispozícii je vybavená kuchynka (mikrovlnná rúra, rýchlovarná kanvica), sociálne zariadenie, solárna sprcha, kotlík, ohnisko na varenie a záhradný krb. Drevo a drevené uhlie si zabezpečujú návštevníci.

Výjazdy do obcí a škôl
 
Externé výjazdy s dohodnutým programom sú prednášky, besedy alebo astronomické pozorovania konané v mieste vášho pobytu alebo podujatia. Cena je 1,00 € za žiaka, pričom minimálny počet je 25 účastníkov + cestovné náklady. Cenu za astronomické pozorovanie v rámci Vášho podujatia si môžete dohodnúť individuálne telefonicky.
Okrem vyššie uvedeného programu organizujeme nepravidelné podujatia pri príležitosti pozorovania zaujímavých úkazov na oblohe, rôznych výročí alebo celoslovensky resp. celosvetovo organizovaných aktivít (Deň hvezdární a planetárií, Deň Zeme, Deň detí, Európske solárne dni a pod.). Informácie o nich zverejňujeme v dostatočnom časovom predstihu na našich stránkach alebo v regionálnych mediách.